fbpx

Type and press Enter.

Ekspres kapsułkowy czy ekspres ciśnieniowy?

Zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy wybrać dla swojej firmy? Chcesz zainwestować w urządzenie wysokiej jakości, cieszące się dobrą opinią wśród klientów, serwujące różne rodzaje kawy? Z tego wpisu dowiesz się o różnicach pomiędzy ekspresem na kapsułki a ekspresem ciśnieniowym.

Poszukując ekspresu do firmy zapewne porównujesz pomiędzy sobą różne rozwiązania. W tym celu przeszukujesz internet lub/i sprawdzasz dostępną ofertę znanych producentów w sklepach stacjonarnych.

To ważny etap, ponieważ dokładnie przyglądając się różnym ekspresom do kawy, wiesz na jakie parametry warto zwrócić uwagę. Być może zasięgasz też rady zaufanych osób, które korzystają z konkretnego ekspresu i mogą się podzielić swoim doświadczeniem oraz wrażeniami.

Co warto wziąć pod uwagę przed wyborem ekspresu do kawy?

Pierwsze najważniejsze pytania przed zakupem ekspresu do firmy dotyczą realnych potrzeb osób, które będą z ekspresu korzystały.

  • Ile osób korzysta dzienne z ekspresu? A precyzyjniej: ile kaw dziennie będzie przygotowywanych przez ekspres?
  • Ile rodzajów kawy piją osoby zatrudnione w firmie? Czy potrzebujesz ekspresu ze spieniaczem do mleka?
  • Czy ekspres będzie obsługiwany przez osoby, które mają wiedzę na temat kawy i jej parzenia?
  • Czy interesuje Cię rozwiązanie proste w obsłudze?

Im więcej wiesz o potrzebach, tym łatwiej będzie wyeliminować urządzenia, które nie spełniają Twoich oczekiwań.

Ekspres ciśnieniowy czy ekspres na kapsułki?

Zacznijmy od ekspresów ciśnieniowych. Najniższe ceny najczęściej wybieranych ekspresów kształtują się w okolicach 3000-4000 zł. Ekspresy są wyposażone w młynki stalowe lub ceramiczne. Czy rodzaj młynka ma wpływ na smak kawy? Dla przeciętnego konsumenta raczej nie jest to różnica mocno wyczuwalna. Jeśli masz wątpliwości, być może uda Ci się skorzystać z degustacji kawy na stoiskach promocyjnych, gdzie warto osobiście sprawdzić ewentualne różnice.

W większości ekspresów można używać zarówno kawy ziarnistej, jak i mielonej. O to również warto zapytać przed zakupem i wybrać taki ekspres, który odpowiada Twoim oczekiwaniom. Ostatecznie to jakość kawy będzie miała duże znaczenie dla końcowego efektu w filiżance.

Ilość przygotowywanych napojów w ekspresie. Tutaj producenci prześcigają się w poszerzaniu liczby różnych napojów kawowych i nie tylko. Pytanie najważniejsze brzmi: jakie kawy faktycznie będą przygotowywane w ekspresie w Twojej firmie? Czy większość pracowników pije np. tradycyjną czarną kawę?

Czy 15 napojów kawowych z mlekiem będzie kiedykolwiek przygotowanych? Z doświadczenia wiemy, że espresso, americano, kawa czarna (ilość wg własnego uznania), cappuccino, latte to najczęściej wybierane kawy wśród klientów biznesowych, z którymi współpracujemy 😉

Łatwość obsługi. Panele dotykowe, możliwość wyboru stopnia zmielenia ziaren, dopasowanie intensywności kawy do własnych preferencji. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe są wyposażone w wiele funkcji, które mają wpływ na smak i aromat kawy. Wszystkie posiadają podstawowe, zaprogramowane receptury. Część daje możliwość ich zmiany czy wprowadzenia własnych preferencji. To jest temat do rozważenia w kontekście Twojej wiedzy na temat parzenia kawy i czasu, który możesz poświęcić na poznanie urządzenia.

System spieniania mleka. Różne ekspresy dają różne możliwości przygotowywania kaw ze spienionym mlekiem. Specjalny pojemnik na mleko, spieniacz, pod który podstawia się dzbanuszek z mlekiem czy rurka, którą umieszcza się bezpośrednio w kartonie z mlekiem… Sposób stosowanych przed producentów jest kilka. W tej kwestii warto dopytać nie tylko o jakość spienianego mleka, ale także o system czyszczenia po użyciu funkcji spieniania. Pojemnik będzie wymagał ręcznego umycia, z kolei rurka może być umieszczana w specjalnym otworze, gdzie proces czyszczenia odbywa się automatycznie (tak jest w przypadku ekspresów Lavazza Firma).

Design i wielkość ekspresu. To już wybór bardzo indywidualny. Wybierając ekspres do firmy, dobrze jeśli będzie się on komponował z wystrojem biura, a jego wielkość będzie dostosowana do miejsca, którym dysponujesz. Dostępne na rynku ekspresy ciśnieniowe zadowolą zarówno wielbicieli minimalizmu, jak i osoby, które poszukują robiących wrażenie, wyróżniających się urządzeń.

Ekspres na kapsułki – czy to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Ekspresy na kapsułki przez wiele lat pracowały na zaufanie konsumentów, z racji tego, że istnieje wiele mitów o kawie w kapsułce. Część z tych informacji okazała się niestety prawdziwa (np. zawartość kapsułki, w której zamiast zmielonej kawy był proszek). My od lat korzystamy z ekspresów kapsułkowych Lavazza i w przypadku tego producenta jesteśmy pewni, co do jakości doskonałej, włoskiej kawy.

Jeśli rozważasz zakup ekspresu na kapsułki do firmy, poniżej kilka istotnych informacji:

100% gwarancji świeżości kawy za każdym razem. Czyli, jeżeli kawa ziarnista czy mielona traci świeżość z każdym dniem od otwarcia opakowania, w przypadku kapsułki porcja kawy jest otwierana tuż przed zaparzeniem. Delektujesz się smakiem i aromatem świeżo zmielonej kawy.

w ekspresie Lavazza Firma Inovy & Milk system spieniania mleka opiera się na rurce, którą wkładasz bezpośrednio do kartonu ze świeżym mlekiem. Po przygotowaniu kawy, rurkę umieszczasz w otworze, a ekspres automatycznie czyści cały układ. To proste i wygodne rozwiązanie.

idealne espresso, perfekcyjne latte, kremowe cappuccino – w ekspresie Lavazza Firma Inovy & Milk kilka rodzajów kaw przygotowujesz za pomocą jednego przycisku. Przygotowanie dowolnej kawy zajmuje krótką chwilę.

nowoczesny design pasujący do każdego pomieszczenia biurowego – ekspresy Lavazza Firma są produkowane w Szwajcarii i zostały zaprojektowane przez włoskich designerów. Zanim oficjalnie trafiły na rynek nad ich intuicyjnością, niezawodnością i dopasowaniem do nowoczesnych trendów pracował sztab doświadczonych specjalistów.

Podsumowując, każdy rodzaj ekspresu znajdzie swoich sympatyków. Najważniejsze to znać potrzeby swojej firmy, pracowników. Przemyśleć wszystkie za i przeciw. A ostatecznie wybrać takie rozwiązanie, które pozwoli Ci się cieszyć ulubioną kawą w miejscu pracy, przy minimalnym wysiłku włożonym w konserwację czy naukę obsługi urządzenia.

Jeśli chcesz sprawdzić czy ekspres Lavazza Firma Inovy & Milk spełni oczekiwania Twoje i pracowników, skorzystaj z 30-dniowego darmowego testu bez opłat i zobowiązań > DARMOWY TEST