fbpx

Type and press Enter.

Kalendarz Lavazza 2024 – More Than Us

Ubiegłoroczny projekt Lavazza pod hasłem „Yes, We’re Open” jest kontynuowany w najnowszej wersji kalendarza Lavazza. Tym razem twórcy skupili się na promocji koncepcji partnerstwa na różnych płaszczyznach. Tłem dla tych wzniosłych idei stały się nieznane, różnorodne oblicza Afryki.

Kalendarz Lavazza 2024 to wynik współpracy trzech utalentowanych fotografów oraz trzech ambasadorów aktywistów. Wśród nich:

Fotografowie: Thandiwe Muriu (Kenia), Daniel Obasi (Nigeria) i Aart Verrips (RPA)

Ambasadorzy: Waris Dirie, somalijska modelka, autorka i aktorka, orędowniczka przeciwko okaleczaniu żeńskich narządów płciowych; Denis Mukwege, światowej sławy chirurg ginekologiczny i założyciel szpitala Panzi w Bakavu w Demokratycznej Republice Konga, laureat Nagrody Nobla; Zulaikha Patel południowoafrykańska aktywistka poruszająca problem rasizmu w postapartheidowej RPA, była laureatka Young Activist Summit 2022.

Idee Fundacji Lavazza inspiracją do zdjęć

Każdy z fotografów wykonał cztery zdjęcia nawiązujące do projektów realizowanych przez Fundację Lavazza oraz wartości przez nią promowanych, w tym Więcej Odpowiedzialności, Więcej Zrównoważonego Rozwoju, Więcej Innowacji i Więcej Inspiracji.

W nadchodzącym roku przypada 20. rocznica działalności Fundacji Lavazza, która wraz z partnerami udziela wsparcia i umożliwia rozwój gospodarczy społeczności produkujących kawę, z uwzględnieniem technik sprzyjających ochronie środowiska.

Przesłanie Kalendarza Lavazza 2024

Jak wspomnieliśmy na wstępie wpisu, hasłem przewodnim nowej edycji jest „More Than Us”. To przekaz kładący nacisk na wagę partnerstwa zarówno w otwartej postawie na różnorodność, jak i siły jaką daje wspólne działanie.

Dzięki wymianie doświadczeń możemy tworzyć zupełnie nowe jakości. Różnice kulturowe mogą być źródłem wspaniałej inspiracji. Warto z otwartością, szacunkiem i ciekawością poznawać nieznane.

Poszerzanie horyzontów oraz współdziałanie daje nam wszystkim więcej możliwości, których nie bylibyśmy w stanie odkryć w pojedynkę.

Ciekawostki zza kulis

Jeżeli interesuje Cię, jak wyglądały prace nad przygotowaniem Kalendarza Lavazza 2024, zachęcamy do obejrzenia materiałów zza kulis 😉 Zobacz też kilka ujęć, które znalazły się w nowej edycji.

O projekcie – Kalendarz Lavazza 2024:

Realizacja za kulisami:

Ujęcia z nowego Kalendarza Lavazza 2024:

Więcej o Kalendarzu Lavazza 2024 na stronie: https://www.lavazza.com/en/calendar-2024/cover