fbpx

Type and press Enter.

Jaka kawa pobudza najbardziej?

Poziom intensywności kawy to najlepszy wskaźnik, który podpowie Ci, którą kawę wybrać, jeśli zależy Ci na wyborze mocnej i pobudzającej mieszanki. W dzisiejszym wpisie pokażemy Ci, co wpływa na intensywność kawy oraz czym się kierować podczas zakupu kawy.

Zazwyczaj o poranku lub w godzinach popołudniowych wiele osób przygotowuje kawę, aby dodać sobie energii, zwiększyć koncentrację i pobudzić się do dalszej pracy.

W takich chwilach warto sięgać po mieszanki ziaren, których intensywność jest wyższa od średniej. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę swój stan zdrowia oraz indywidualną wrażliwość na działanie kofeiny. Nie każda osoba będzie się dobrze czuła po zbyt intensywnej filiżance kawy.

Na końcu tego wpisu znajdziesz kilka propozycji kaw o średniej intensywności. Jeżeli zauważysz, że intensywne mieszanki działają na Ciebie negatywnie, warto wypróbować kawy o nieco mniejszej intensywności, a równie smaczne i aromatyczne.

Która kawa pobudza najbardziej?

Jeśli chodzi o najintensywniejsze mieszanki z oferty Lavazza Firma, zdecydowanie króluje tu Lavazza Firma Espresso Forte. W skali od 0 do 13, producent oznaczył poziom jej intensywności na 10.

Espresso Forte to mieszanka ziaren Arabica i Robusta o ciemnym stopniu palenia. Doskonale sprawdza się w przygotowaniu włoskiego espresso z charakterystyczną cremą. Jest to kawa o wyrazistym smaku, pobudzającym aromacie. Zawartość nut kakao i karmelu pozostawia przyjemny słodko-gorzki posmak. Polecamy tą mieszankę wszystkim osobom, które lubią intensywną, czarną kawę. Więcej informacji TUTAJ

Równie intensywna kawa z oferty Lavazza Firma to Tierra Intenso BIO-ORGANIC 100% Arabica RFA. Poziom intensywności został określony podobnie, jak w przypadku Espresso Forte na 10/13. Tierra Intenso BIO-ORGANIC zawiera wyłącznie ziarna Arabica pochodzące z certyfikowanych plantacji.

Rekomendujemy ją koneserom włoskiego espresso, którzy szukają w kawie bogatego smaku i doskonałego aromatu. Tierra Intenso BIO-ORGANIC zawiera nuty drzewne oraz suszonych owoców, co nadaje kawie unikalnego charakteru. Jeżeli szukasz naprawdę pobudzającej kawy, warto spróbować. Więcej informacji TUTAJ

Pobudzające kawy o mniejszym stopniu intensywności

Jak wspomnieliśmy na początku wpisu, warto sięgać również po nieco mniej intensywne mieszanki, które dla wielu osób będą wystarczająco pobudzające.

Poniżej znajdziesz dwie propozycje aromatycznych kaw Lavazza Firma o srednim stopniu palenia ziaren i intensywności określonej przez producenta na 9/13.

Lavazza Firma Qualità Rossa. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych mieszanek Lavazza na świecie. Jest to mieszanka ziaren Arabica i Robusta. Doskonale sprawdza się w roli poranek kawy. Charakteryzuje się zbalansowanym smakiem, który delikatnie podbijają czekolady oraz suszonych owoców. Więcej informacji TUTAJ

Lavazza Firma Espresso Gustoso. Również mieszanka ziaren Arabica i Robusta. Harmonijna, przyjemna na podniebienia kawa, wzbogacona o nuty mlecznej czekolady i suszonych owoców. Nie jest ani zbyt gorzka, ani zbyt kwaskowata. Idealna na kawową przerwę w pracy oraz w domu. Więcej informacji TUTAJ

Wybierz swoją ulubioną kawę!

Każdy z nas ma własne preferencje smakowe również w doborze kawy. Na pewno łatwiej jest wyczuć subtelne różnice w smaku delektując się czarną kawą bez żadnych dodatków.

Zachęcamy Cię do eksperymentowania z różnymi mieszankami. I zdecydowanie polecamy rozwiązanie Lavazza Firma, które zapewnia Ci wiele wariantów w wyborze samych kaw, bardzo prosta obsługę ekspresu oraz zawsze idealny efekt, jak z kawiarni.

Tylko poprawnie zaparzona kawa daje Ci możliwość wyczucia bardzo delikatnych różnic pomiędzy mieszankami, wychwycenia nut smakowych.

Jeżeli chcesz odkryć świat kawy z Lavazza Firma, sprawdź ofertę DARMOWEGO TESTU, który daje Ci możliwość wypróbowania ekspresu oraz naszych mieszanek bez opłat i bez zobowiązań przez 30 dni. >>> Poznaj szczegóły TUTAJ <<<