fbpx

Type and press Enter.

Kalendarz Lavazza 2023 – odkryj wyjątkowe, jubileuszowe wydanie!

Za nami oficjalna premiera 30. wydania kultowego kalendarza Lavazza w Mediolanie! Tematem przewodnim kalendarza na 2023 rok jest hasło „Yes! We’re open”. Za realizacją projektu stoi amerykańska fotografka Alex Prager. Poznaj szczegóły!

Lavazza od lat odważnie i świadomie wykorzystuje coroczne wydanie kalendarza do podkreślania ważnych dla marki wartości. Współpracując z cenionymi twórcami z całego świata, inspiruje i zachęca do refleksji nad tym, co w codziennym życiu często nam umyka.

„Yes! We’re open”

Jesteśmy otwarci!” – na świat, na ludzi, na relacje, na doświadczenia... Hasło, które przyświeca tegorocznemu wydaniu kalendarza Lavazza to z jednej strony zakończenie etapu wielu miesięcy izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Po długim, trudnym okresie życia w zamknięciu ludzie mogą cieszyć się swoja obecnością w każdym miejscu. Z drugiej strony myśl przewodnia kalendarza 2023 skupia się na wartości relacji, jednego z najważniejszych elementów życia każdego człowieka. Pomimo różnic wynikających z miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania czy tradycji, wszyscy potrzebujemy innych.

Kawiarnia to nie tylko miejsce, gdzie pija się kawę

Fotografka Alex Prager, która odpowiadała za tegoroczną edycję kalendarza nieprzypadkowo wybrała kawiarnie, jako miejsca realizacji zdjęć. Jak sama przyznaje w wywiadzie dla Vogue: Bary kawowe to miejsce, do którego ludzie przychodzą, aby dyskutować, rozwiązywać konflikty, gdzie ludzie się zakochują, a także rozstają, wypłakują na ramieniu przyjaciela. To miejsce, w którym skondensowane są ludzkie radości i zmagania. Pomyślałam więc, że to świetne miejsce na odzwierciedlenie człowieczeństwa i idei kawy jako napoju, który łączy”.

Każde z ujęć w tegorocznym wydaniu kalendarza Lavazza przedstawia ludzi w kawiarniach, spędzających czas przy kawie Lavazza. Stylizacje bohaterów zdjęć oraz same aranżacje są bardzo zróżnicowane, przerysowane, nawiązujące do różnych stylów. Ostatecznie widzimy przyciągającą uwagę mieszankę, w której każdy jest inny, ale wszyscy tworzą jedną całość. Każdy wnosi coś oryginalnego, dopełniając obraz. Zobacz kilka ujęć!

fot. Alex Prager, Kalendarz Lavazza 2023, STYCZEŃ
fot. Alex Prager, Kalendarz Lavazza 2023, Maj
fot. Alex Prager, Kalendarz Lavazza 2023, Sierpień
fot. Alex Prager, Kalendarz Lavazza 2023, Grudzień

Nie tylko zdjęcia

Ciekawym uzupełnieniem inspirujących ujęć z kalendarza Lavazza 2023 jest publikacja krótkiego materiału wideo do każdego z nich. Alex Prager chciała umożliwić odbiorcy uchwycenie każdej chwili sfotografowanej w kalendarzu i wczucie się w nią, zrozumienie przesłania, atmosfery. Poniżej zamieszczamy klipy odnoszące się do powyżej prezentowanych zdjęć.

Kalendarz Lavazza 2023, STYCZEŃ, Alex Prager
Kalendarz Lavazza 2023, MAJ, Alex Prager
Kalendarz Lavazza 2023, SIERPIEŃ, Alex Prager
Kalendarz Lavazza 2023, GRUDZIEŃ, Alex Prager

Quiz dla wielbicieli kalendarzy Lavazza

Z okazji 30. rocznicy powstania idei drukowanych kalendarzy i uhonorowania 10 lat poświęconym kwestiom zrównoważonego rozwoju, Lavazza przygotowała mini test, który przywołuje niektóre etapy podróży z ostatniej dekady. Na zdjęciach z tegorocznego kalendarza znajduje się sześć detali nawiązujących do poprzednich edycji.

Zajrzyj TUTAJ i spróbuj je odnależć. Powodzenia!

Więcej informacji na temat kalendarza Lavazza 2023 znajdziesz TUTAJ